KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8371465

nr 837 1465

Skulptur

Fajans, Ryttare med sabel, höjd: 29 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 juli 2013
kl 18:45:25

29/7 18:40:25 1      Vinnande bud

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.